Kantoni Spincourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Spincourt
kanton
Popullsia
 • Gjithsej7.399

Kantoni Spincourt (frëngjisht: Canton de Spincourt) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Spincourt. Ka sipërfaqe 289km2 dhe popullsi 7399 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Spincourt aktualisht përbëhet nga 26 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]