Kantoni Étain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Étain
Canton d'Étain
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Arrondissement Verdun
Kryeqëndra Étain
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 239 km2
Popullsia 7.141 banorë 1999
Dendësia 29,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5508

Kantoni Étain (frëngjisht: Canton d'Étain) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Étain. Ka sipërfaqe 239km2 dhe popullsi 7141 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Étain aktualisht përbëhet nga 26 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]