Kantoni Vigneulles-lès-Hattonchâtel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Vigneulles-lès-Hattonchâtel
canton de Vigneulles-lès-Hattonchâtel
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Arrondissement Commercy
Kryeqëndra Vigneulles-lès-Hattonchâtel
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 3.436 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 55xx

Kantoni Vigneulles-lès-Hattonchâtel (frëngjisht: Canton de Vigneulles-lès-Hattonchâtel) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vigneulles-lès-Hattonchâtel. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 3436 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vigneulles-lès-Hattonchâtel aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]