Kantoni Varennes-en-Argonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Varennes-en-Argonne
canton de Varennes-en-Argonne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Arrondissement Verdun
Kryeqëndra Varennes-en-Argonne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 153,62 km2
Popullsia 1.547 banorë 1999
Dendësia 10,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5522

Kantoni Varennes-en-Argonne (frëngjisht: Canton de Varennes-en-Argonne) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Varennes-en-Argonne. Ka sipërfaqe 153.62km2 dhe popullsi 1547 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Varennes-en-Argonne aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]