Kantoni Souilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Souilly
canton de Souilly
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Arrondissement Verdun
Kryeqëndra Souilly
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 240,59 km2
Popullsia 3.446 banorë 1999
Dendësia 14,32 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5518

Kantoni Souilly (frëngjisht: Canton de Souilly) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Souilly. Ka sipërfaqe 240.59km2 dhe popullsi 3446 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Souilly aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]