Kantoni Void-Vacon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Void-Vacon
canton de Void-Vacon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Arrondissement Commercy
Kryeqëndra Void-Vacon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 5.046 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5528

Kantoni Void-Vacon (frëngjisht: Canton de Void-Vacon) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Void-Vacon. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 5046 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Void-Vacon aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]