Kantoni Fresnes-en-Woëvre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Fresnes-en-Woëvre
canton de Fresnes-en-Woëvre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Arrondissement Verdun
Kryeqëndra Fresnes-en-Woëvre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 257 km2
Popullsia 4.424 banorë 1999
Dendësia 17,21 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5509

Kantoni Fresnes-en-Woëvre (frëngjisht: Canton de Fresnes-en-Woëvre) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Fresnes-en-Woëvre. Ka sipërfaqe 257km2 dhe popullsi 4424 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Fresnes-en-Woëvre aktualisht përbëhet nga 32 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]