Kantoni Saint-Mihiel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Mihiel
canton de Saint-Mihiel
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Arrondissement Commercy
Kryeqëndra Saint-Mihiel
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 8.793 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5517

Kantoni Saint-Mihiel (frëngjisht: Canton de Saint-Mihiel) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Mihiel. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 8793 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Mihiel aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]