Kantoni Montfaucon-d'Argonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montfaucon-d'Argonne
canton de Montfaucon-d'Argonne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Arrondissement Verdun
Kryeqëndra Montfaucon-d'Argonne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 203 km2
Popullsia 2.227 banorë 1999
Dendësia 10,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5512

Kantoni Montfaucon-d'Argonne (frëngjisht: Canton de Montfaucon-d'Argonne) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montfaucon-d'Argonne. Ka sipërfaqe 203km2 dhe popullsi 2227 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montfaucon-d'Argonne aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]