Kantoni Seuil-d'Argonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Seuil-d'Argonne
Canton de Seuil-d'Argonne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Arrondissement Bar-le-Duc
Kryeqëndra Seuil-d'Argonne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 201,9 km2
Popullsia 1.922 banorë 2008
Dendësia 9,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5521

Kantoni Seuil-d'Argonne (frëngjisht: Canton de Seuil-d'Argonne) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Seuil-d'Argonne. Ka sipërfaqe 201.9km2 dhe popullsi 1922 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Seuil-d'Argonne aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - M. Dominique Maréchal

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]