Kantoni Charny-sur-Meuse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Charny-sur-Meuse
Canton de Charny-sur-Meuse
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Arrondissement Verdun
Kryeqëndra Charny-sur-Meuse
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 241,53 km2
Popullsia 8.179 banorë 1999
Dendësia 33,86 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5503

Kantoni Charny-sur-Meuse (frëngjisht: Canton de Charny-sur-Meuse) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Charny-sur-Meuse. Ka sipërfaqe 241.53km2 dhe popullsi 8179 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Charny-sur-Meuse aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]