Kantoni Verdun-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Verdun-Est
canton de Verdun-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Arrondissement Verdun
Kryeqëndra Verdun
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 8.653 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5526

Kantoni Verdun-Est (frëngjisht: Canton de Verdun-Est) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Verdun. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 8653 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Verdun-Est aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]