Kantoni Andrésy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Andrésy
Canton d'Andrésy
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Saint-Germain-en-Laye
Kryeqëndra Andrésy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 25.539 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7839

Kantoni Andrésy (frëngjisht: Canton d'Andrésy) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Andrésy. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 25539 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Andrésy aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011- 2014 - Joel Ribaut

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]