Kantoni Saint-Nom-la-Bretèche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Nom-la-Bretèche
Canton de Saint-Nom-la-Bretèche
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Saint-Germain-en-Laye
Kryeqëndra Saint-Nom-la-Bretèche
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 35.558 banorë Regjistrimi: 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7822
Kantoni Saint-Nom-la-Bretèche – harta_foto

Kantoni Saint-Nom-la-Bretèche (frëngjisht: Canton de Saint-Nom-la-Bretèche) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Nom-la-Bretèche. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 35558 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Nom-la-Bretèche aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]