Kantoni Saint-Cyr-l'École

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Cyr-l'École
Canton de Saint-Cyr-l'École
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Versailles
Kryeqëndra Saint-Cyr-l'École
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 39.212 banorë Regjistrimi: 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7836

Kantoni Saint-Cyr-l'École (frëngjisht: Canton de Saint-Cyr-l'École) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Cyr-l'École. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 39212 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Cyr-l'École aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]