Kantoni Saint-Arnoult-en-Yvelines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Arnoult-en-Yvelines
Canton de Saint-Arnoult-en-Yvelines
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Rambouillet
Kryeqëndra Saint-Arnoult-en-Yvelines
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 20.642 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7819
Kantoni Saint-Arnoult-en-Yvelines – harta_foto

Kantoni Saint-Arnoult-en-Yvelines (frëngjisht: Canton de Saint-Arnoult-en-Yvelines) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Arnoult-en-Yvelines. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 20642 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Arnoult-en-Yvelines aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Louis Barth

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]