Kantoni Saint-Germain-en-Laye-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Germain-en-Laye-Sud
Canton de Saint-Germain-en-Laye-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Saint-Germain-en-Laye
Kryeqëndra Saint-Germain-en-Laye
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 29.754 banorë Regjistrimi: 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7821

Kantoni Saint-Germain-en-Laye-Sud (frëngjisht: Canton de Saint-Germain-en-Laye-Sud) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Germain-en-Laye. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 29754 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Germain-en-Laye-Sud aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Depuis 2011 - Philippe Pivert

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]