Kantoni Sartrouville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sartrouville
Canton de Sartrouville
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Saint-Germain-en-Laye
Kryeqëndra Sartrouville
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 8,46 km2
Popullsia 52.084 banorë Regjistrimi: 2009
Dendësia 6.156,5 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7823

Kantoni Sartrouville (frëngjisht: Canton de Sartrouville) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sartrouville. Ka sipërfaqe 8.46km2 dhe popullsi 52084 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sartrouville aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2004-2011 - Pierre Fond, maire de Sartrouville

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]