Kantoni Marly-le-Roi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Marly-le-Roi
Canton de Marly-le-Roi
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Saint-Germain-en-Laye
Kryeqëndra Marly-le-Roi
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 28.282 banorë Regjistrimi: 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7813

Kantoni Marly-le-Roi (frëngjisht: Canton de Marly-le-Roi) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marly-le-Roi. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 28282 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Marly-le-Roi aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]