Kantoni La Celle-Saint-Cloud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni La Celle-Saint-Cloud
kanton
Population
 • Total29.959

Kantoni La Celle-Saint-Cloud (frëngjisht: Canton de La Celle-Saint-Cloud) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Celle-Saint-Cloud. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 29959 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Celle-Saint-Cloud aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2004-2011 - Olivier Delaporte, maire de La Celle-Saint-Cloud

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]