Kantoni Meulan-en-Yvelines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Meulan-en-Yvelines
Canton de Meulan-en-Yvelines
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Mantes-la-Jolie
Kryeqëndra Meulan-en-Yvelines
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 46,73 km2
Popullsia 51.549 banorë 1999
Dendësia 1.103,12 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7814
Kantoni Meulan-en-Yvelines – harta_foto

Kantoni Meulan-en-Yvelines (frëngjisht: Canton de Meulan-en-Yvelines) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Meulan-en-Yvelines. Ka sipërfaqe 46.73km2 dhe popullsi 51549 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Meulan-en-Yvelines aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]