Kantoni Conflans-Sainte-Honorine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Conflans-Sainte-Honorine
Canton de Conflans-Sainte-Honorine
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Saint-Germain-en-Laye
Kryeqëndra Conflans-Sainte-Honorine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 9,76 km2
Popullsia 33.322 banorë Regjistrimi: 1999
Dendësia 3.414,14 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7806

Kantoni Conflans-Sainte-Honorine (frëngjisht: Canton de Conflans-Sainte-Honorine) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Conflans-Sainte-Honorine. Ka sipërfaqe 9.76km2 dhe popullsi 33322 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Conflans-Sainte-Honorine aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Fanny Ervera

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]