Kantoni Guerville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Guerville
Canton de Guerville
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Mantes-la-Jolie
Kryeqëndra Guerville
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 18.940 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7807
Kantoni Guerville – harta_foto

Kantoni Guerville (frëngjisht: Canton de Guerville) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Guerville. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 18940 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Guerville aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Maryse Di Bernardo,

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]