Kantoni Le Vésinet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Vésinet
Canton du Vésinet
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Saint-Germain-en-Laye
Kryeqëndra Le Vésinet
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 29.670 banorë Regjistrimi: 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7830

Kantoni Le Vésinet (frëngjisht: Canton du Vésinet) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Vésinet. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 29670 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Vésinet aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]