Kantoni Houdan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Houdan
Canton de Houdan
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Mantes-la-Jolie
Kryeqëndra Houdan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 23.049 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7808
Kantoni Houdan – harta_foto

Kantoni Houdan (frëngjisht: Canton de Houdan) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Houdan. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 23049 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Houdan aktualisht përbëhet nga 30 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]