Kantoni Maisons-Laffitte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Maisons-Laffitte
Canton de Maisons-Laffitte
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Saint-Germain-en-Laye
Kryeqëndra Maisons-Laffitte
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 10 km2
Popullsia 28.952 banorë 2006
Dendësia 2.895,2 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7811

Kantoni Maisons-Laffitte (frëngjisht: Canton de Maisons-Laffitte) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Maisons-Laffitte. Ka sipërfaqe 10km2 dhe popullsi 28952 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Maisons-Laffitte aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Joël Desjardins, conseiller municipal de Maisons-Laffitte

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]