Kantoni Rambouillet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Rambouillet
Canton de Rambouillet
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Rambouillet
Kryeqëndra Rambouillet
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 53 396 banorë 2011
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postar 18
Kodi statistikor INSEE 7818
Kantoni Rambouillet – harta_foto

Kantoni Rambouillet (frëngjisht: Canton de Rambouillet) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rambouillet. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 49834 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rambouillet aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]