Kantoni Mantes-la-Jolie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mantes-la-Jolie
Canton de Mantes-la-Jolie
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Mantes-la-Jolie
Kryeqëndra Mantes-la-Jolie
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 9,38 km2
Popullsia 42.365 banorë Regjistrimi: 2006
Dendësia 4.516,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7812
Kantoni Mantes-la-Jolie – harta_foto

Kantoni Mantes-la-Jolie (frëngjisht: Canton de Mantes-la-Jolie) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mantes-la-Jolie. Ka sipërfaqe 9.38km2 dhe popullsi 42365 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mantes-la-Jolie aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]