Kantoni Viroflay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Viroflay
Canton de Viroflay
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Versailles
Kryeqëndra Viroflay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 4,39 km2
Popullsia 15.211 banorë Regjistrimi: 1999
Dendësia 3.464,92 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7831

Kantoni Viroflay (frëngjisht: Canton de Viroflay) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Viroflay. Ka sipërfaqe 4.39km2 dhe popullsi 15211 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Viroflay aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Olivier Lebrun, maire de Viroflay

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]