Kantoni Le Chesnay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Chesnay
Canton du Chesnay
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Versailles
Kryeqëndra Le Chesnay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 31.748 banorë Regjistrimi: 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7832

Kantoni Le Chesnay (frëngjisht: Canton du Chesnay) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Chesnay. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 31748 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Chesnay aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]