Kantoni Mantes-la-Ville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mantes-la-Ville
Canton de Mantes-la-Ville
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Mantes-la-Jolie
Kryeqëndra Mantes-la-Ville
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 31.816 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7833
Kantoni Mantes-la-Ville – harta_foto

Kantoni Mantes-la-Ville (frëngjisht: Canton de Mantes-la-Ville) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mantes-la-Ville. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 31816 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mantes-la-Ville aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]