Kantoni Bligny-sur-Ouche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bligny-sur-Ouche
Canton de Bligny-sur-Ouche
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Arrondissement Beaune
Kryeqëndra Bligny-sur-Ouche
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 218,42 km2
Popullsia 2.606 banorë 1999
Dendësia 11,93 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2107

Kantoni Bligny-sur-Ouche (frëngjisht: Canton de Bligny-sur-Ouche) është një kantondepartamentin Côte-d'Or, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bligny-sur-Ouche. Ka sipërfaqe 218.42km2 dhe popullsi 2606 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bligny-sur-Ouche aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Gabriel Moulin

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]