Kantoni Pontailler-sur-Saône

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Pontailler-sur-Saône
Canton de Pontailler-sur-Saône
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Arrondissement Dijon
Kryeqëndra Pontailler-sur-Saône
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 214,51 km2
Popullsia 7.059 banorë 1999
Dendësia 32,91 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2125

Kantoni Pontailler-sur-Saône (frëngjisht: Canton de Pontailler-sur-Saône) është një kantondepartamentin Côte-d'Or, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pontailler-sur-Saône. Ka sipërfaqe 214.51km2 dhe popullsi 7059 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pontailler-sur-Saône aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Joël Abbey

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]