Kantoni Seurre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Seurre
kanton
Popullsia
 • Gjithsej8.609

Kantoni Seurre (frëngjisht: Canton de Seurre) është një kantondepartamentin Côte-d'Or, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Seurre. Ka sipërfaqe 227.64km2 dhe popullsi 8609 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Seurre aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Emmanuelle Coint

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]