Kantoni Liernais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Liernais
Canton de Liernais
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Arrondissement Beaune
Kryeqëndra Liernais
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 214,59 km2
Popullsia 2.395 banorë 1999
Dendësia 11,16 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2119

Kantoni Liernais (frëngjisht: Canton de Liernais) është një kantondepartamentin Côte-d'Or, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Liernais. Ka sipërfaqe 214.59km2 dhe popullsi 2395 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Liernais aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2008-2014 - Pierre Poillot

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]