Kantoni Recey-sur-Ource

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Recey-sur-Ource
Canton de Recey-sur-Ource
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Arrondissement Montbard
Kryeqëndra Recey-sur-Ource
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 289,54 km2
Popullsia 2.178 banorë 1999
Dendësia 7,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2128

Kantoni Recey-sur-Ource (frëngjisht: Canton de Recey-sur-Ource) është një kantondepartamentin Côte-d'Or, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Recey-sur-Ource. Ka sipërfaqe 289.54km2 dhe popullsi 2178 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Recey-sur-Ource aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Claude Vinot

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]