Kantoni Nolay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Nolay
Canton de Nolay
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Arrondissement Beaune
Kryeqëndra Nolay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 172,09 km2
Popullsia 6.333 banorë 2006
Dendësia 36,8 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2123

Kantoni Nolay (frëngjisht: Canton de Nolay) është një kantondepartamentin Côte-d'Or, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nolay. Ka sipërfaqe 172.09km2 dhe popullsi 6333 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Nolay aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]