Kantoni Fontaine-Française

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Fontaine-Française
Canton de Fontaine-Française
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Arrondissement Dijon
Kryeqëndra Fontaine-Française
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 183,58 km2
Popullsia 2.632 banorë 1999
Dendësia 14,34 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2113

Kantoni Fontaine-Française (frëngjisht: Canton de Fontaine-Française) është një kantondepartamentin Côte-d'Or, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Fontaine-Française. Ka sipërfaqe 183.58km2 dhe popullsi 2632 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Fontaine-Française aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Nicolas Urbano

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]