Kantoni Is-sur-Tille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Is-sur-Tille
Canton d'Is-sur-Tille
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Arrondissement Dijon
Kryeqëndra Is-sur-Tille
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 381,43 km2
Popullsia 11.561 banorë 1999
Dendësia 30,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2117

Kantoni Is-sur-Tille (frëngjisht: Canton d'Is-sur-Tille) është një kantondepartamentin Côte-d'Or, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Is-sur-Tille. Ka sipërfaqe 381.43km2 dhe popullsi 11561 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Is-sur-Tille aktualisht përbëhet nga 24 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Charles Barrière

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]