Kantoni Mirebeau-sur-Bèze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mirebeau-sur-Bèze
Canton de Mirebeau-sur-Bèze
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Arrondissement Dijon
Kryeqëndra Mirebeau-sur-Bèze
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 240,57 km2
Popullsia 7.543 banorë 1999
Dendësia 31,35 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2120

Kantoni Mirebeau-sur-Bèze (frëngjisht: Canton de Mirebeau-sur-Bèze) është një kantondepartamentin Côte-d'Or, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mirebeau-sur-Bèze. Ka sipërfaqe 240.57km2 dhe popullsi 7543 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mirebeau-sur-Bèze aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Laurent Thomas

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]