Kantoni Dijon-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Dijon-2
Canton de Dijon-2
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Arrondissement Dijon
Kryeqëndra Dijon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 80,02 km2
Popullsia 38.143 banorë 2006
Dendësia 476,67 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2110

Kantoni Dijon-2 (frëngjisht: Canton de Dijon-2) është një kantondepartamentin Côte-d'Or, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Dijon. Ka sipërfaqe 80.02km2 dhe popullsi 38143 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Dijon-2 aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • - Michel Bachelard

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]