Kantoni Précy-sous-Thil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Précy-sous-Thil
Canton de Précy-sous-Thil
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Arrondissement Montbard
Kryeqëndra Précy-sous-Thil
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 192 km2
Popullsia 2.782 banorë 1999
Dendësia 14,49 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2127

Kantoni Précy-sous-Thil (frëngjisht: Canton de Précy-sous-Thil) është një kantondepartamentin Côte-d'Or, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Précy-sous-Thil. Ka sipërfaqe 192km2 dhe popullsi 2782 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Précy-sous-Thil aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • - Martine Eap Dupin

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]