Kantoni Arnay-le-Duc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Arnay-le-Duc
Canton d'Arnay-le-Duc
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Arrondissement Beaune
Kryeqëndra Arnay-le-Duc
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 259,78 km2
Popullsia 5.182 banorë 2008
Dendësia 19,95 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2102

Kantoni Arnay-le-Duc (frëngjisht: Canton d'Arnay-le-Duc) është një kantondepartamentin Côte-d'Or, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Arnay-le-Duc. Ka sipërfaqe 259.78km2 dhe popullsi 5182 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Arnay-le-Duc aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Pierre Gobbo

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]