Kantoni Sombernon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sombernon
Canton de Sombernon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Arrondissement Dijon
Kryeqëndra Sombernon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 240,21 km2
Popullsia 5.854 banorë 1999
Dendësia 24,37 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2135

Kantoni Sombernon (frëngjisht: Canton de Sombernon) është një kantondepartamentin Côte-d'Or, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sombernon. Ka sipërfaqe 240.21km2 dhe popullsi 5854 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sombernon aktualisht përbëhet nga 28 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Paul Robinat

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]