Kantoni Baigneux-les-Juifs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Baigneux-les-Juifs
Canton de Baigneux-les-Juifs
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Arrondissement Montbard
Kryeqëndra Baigneux-les-Juifs
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 221,43 km2
Popullsia 1.604 banorë 1999
Dendësia 7,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2104

Kantoni Baigneux-les-Juifs (frëngjisht: Canton de Baigneux-les-Juifs) është një kantondepartamentin Côte-d'Or, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Baigneux-les-Juifs. Ka sipërfaqe 221.43km2 dhe popullsi 1604 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Baigneux-les-Juifs aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Marc Frot

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]