Kantoni Le Bény-Bocage

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Bény-Bocage
Canton du Bény-Bocage
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Calvados
Arrondissement Vire
Kryeqëndra Le Bény-Bocage
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 187,28 km2
Popullsia 8.349 banorë 2009
Dendësia 44,58 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1404

Kantoni Le Bény-Bocage (frëngjisht: Canton du Bény-Bocage) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Bény-Bocage. Ka sipërfaqe 187.28km2 dhe popullsi 8349 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Bény-Bocage aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Alain Declomesnil

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]