Jump to content

Kantoni Caen-9

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Caen-9
kanton
Popullsia
 • Gjithsej14.450

Kantoni Caen-9 (frëngjisht: Canton de Caen-9) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Caen. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 14450 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Caen-9 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]