Kantoni Trouville-sur-Mer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Trouville-sur-Mer
Canton de Trouville-sur-Mer
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Arrondissement Lisieux
Kryeqëndra Trouville-sur-Mer
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 57,74 km2
Popullsia 20.452 banorë 2009
Dendësia 354,21 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1435

Kantoni Trouville-sur-Mer (frëngjisht: Canton de Trouville-sur-Mer) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Trouville-sur-Mer. Ka sipërfaqe 57.74km2 dhe popullsi 20452 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Trouville-sur-Mer aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]