Kantoni Tilly-sur-Seulles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Tilly-sur-Seulles
Canton de Tilly-sur-Seulles
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Arrondissement Caen
Kryeqëndra Tilly-sur-Seulles
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 131,81 km2
Popullsia 15.926 banorë 2009
Dendësia 120,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1432

Kantoni Tilly-sur-Seulles (frëngjisht: Canton de Tilly-sur-Seulles) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tilly-sur-Seulles. Ka sipërfaqe 131.81km2 dhe popullsi 15926 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Tilly-sur-Seulles aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]