Kantoni Bretteville-sur-Laize

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bretteville-sur-Laize
Canton de Bretteville-sur-Laize
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Arrondissement Caen
Kryeqëndra Bretteville-sur-Laize
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 239,85 km2
Popullsia 14.560 banorë 2009
Dendësia 60,7 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1407

Kantoni Bretteville-sur-Laize (frëngjisht: Canton de Bretteville-sur-Laize) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bretteville-sur-Laize. Ka sipërfaqe 239.85km2 dhe popullsi 14560 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bretteville-sur-Laize aktualisht përbëhet nga 29 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jacky Lehugeur

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]